Panasonic Electronic Components ERJ-T14J561U
ERJ-T14J561U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T14J561U
Brief Description
RES SMD 560 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-T14J561U.pdf
Availability of ERJ-T14J561U
QUANTITY
ERJ-T14J561U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T14J561U
Internal Part NumberEIS-ERJ-T14J561U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T14J561U
Related LinksERJ-T1, ERJ-T14J561U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T14J561U Details Description
Related parts for ERJ-T14J561U
IC REG LDO 5V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
MOD POWER ENTRY W/FILTER 2A datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT 10-DFN datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 100V 2A DO214AC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 6TSOT datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C SHIELDED datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf