Panasonic Electronic Components ERJ-T14J6R8U
ERJ-T14J6R8U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-T14J6R8U
Brief Description
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-T14J6R8U.pdf
Availability of ERJ-T14J6R8U
QUANTITY
ERJ-T14J6R8U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-T14J6R8U
Internal Part NumberEIS-ERJ-T14J6R8U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-T14J6R8U
Related LinksERJ-T1, ERJ-T14J6R8U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-T14J6R8U Details Description
Related parts for ERJ-T14J6R8U
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.6A 162 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 16TSSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CAGE NUT 10-32 1=25PCS ROUNDHOLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 70A DO5 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 224MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
IC VCXO 25MHZ 16QFN datasheet.pdf