Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ103Y
ERJ-XGEJ103Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ103Y
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ103Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ103Y
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERJ-XGEJ103Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ103Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ103Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGEJ103Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGEJ103Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGEJ103Y Details Description
Related parts for ERJ-XGEJ103Y
KIT POD ENCORE II datasheet.pdf
SWITCH SUBMINI SPDT 5A HINGE LVR datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 40V 180A 17-SMD datasheet.pdf