Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ103Y
ERJ-XGEJ103Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ103Y
Brief Description
RES SMD 10K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ103Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ103Y
QUANTITY
ERJ-XGEJ103Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ103Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ103Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGEJ103Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGEJ103Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGEJ103Y Details Description
Related parts for ERJ-XGEJ103Y
FIXED IND 10UH 1.1A 205.8 MOHM datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.6V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 8-DFN datasheet.pdf
MOD ENCODER 3CH 100CPR 28MM 6MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf