Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ105Y
ERJ-XGEJ105Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ105Y
Brief Description
RES SMD 1M OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ105Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ105Y
QUANTITY
ERJ-XGEJ105Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ105Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ105Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGEJ105Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGEJ105Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGEJ105Y Details Description
Related parts for ERJ-XGEJ105Y
SCR NON-SENS 200V 55A TO-263 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 400VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
3M 4646 VHB 1" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
RING CORE CHOKE 2X4.4MH 0.6A VER datasheet.pdf
PCB TRANS CONN, 0.050"" datasheet.pdf
SET SCREW COLLAR datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
TEST LEAD STACK BANANA 18" RED datasheet.pdf