Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ222Y
ERJ-XGEJ222Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ222Y
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ222Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ222Y
QUANTITY
ERJ-XGEJ222Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ222Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ222Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGEJ222Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGEJ222Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGEJ222Y Details Description
Related parts for ERJ-XGEJ222Y
FLEX CABLE - AFG12A/AF12/AFG12A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH DARL 16SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 74MM D 46.5MMH datasheet.pdf