Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ224Y
ERJ-XGEJ224Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ224Y
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ224Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ224Y
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERJ-XGEJ224Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ224Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ224Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)