Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ101Y
ERJ-XGNJ101Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ101Y
Brief Description
RES SMD 100 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ101Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ101Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ101Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ101Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ101Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ101Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ101Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ101Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ101Y
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS datasheet.pdf
SWITCH DIP HALF PITCH 2POS SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MLX90614 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 64MM datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR BU90006GWZ-E2 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf