Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ111Y
ERJ-XGNJ111Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ111Y
Brief Description
RES SMD 110 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ111Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ111Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ111Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ111Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ111Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ111Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ111Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ111Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ111Y
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.8A 103.7 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 1.2A 100 MOHM TH datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
THERM NTC 33KOHM 5% 1206 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf