Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ132Y
ERJ-XGNJ132Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ132Y
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ132Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ132Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ132Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ132Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ132Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ132Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ132Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ132Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ132Y
CONN RECEPT 21POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 13A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
BOARD EVAL MULTIPLIER HMC368 datasheet.pdf
IC REG BUCK 25A SYNC 40LQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 90POS datasheet.pdf