Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ152Y
ERJ-XGNJ152Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ152Y
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ152Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ152Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ152Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ152Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ152Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ152Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ152Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ152Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ152Y
BATT PK 3.0V AA SIZE CARBON ZINC datasheet.pdf
IDC CABLE - MKS26K/MC26F/MCS26K datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 4MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 2824 datasheet.pdf
D-1744-03-LF datasheet.pdf
TOOL INSERTION SMPM CONTACT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 600MM X 550MM datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1505 datasheet.pdf