Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ154Y
ERJ-XGNJ154Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ154Y
Brief Description
RES SMD 150K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ154Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ154Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ154Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ154Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ154Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ154Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ154Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ154Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ154Y
REFERENCE PLATFORM SH7760 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10 BLK datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC LCD SUP W/LINEAR REG 32QFN datasheet.pdf
RES 22.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 6A LONG TIME DELAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf