Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ182Y
ERJ-XGNJ182Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ182Y
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ182Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ182Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ182Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ182Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ182Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ182Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ182Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ182Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ182Y
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS STR datasheet.pdf
JUMPER FOR SAK 6 2POS datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 42"W datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 496 I/O 680FPSBGA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOD80 datasheet.pdf