Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ184Y
ERJ-XGNJ184Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ184Y
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ184Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ184Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ184Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ184Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ184Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ184Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ184Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ184Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ184Y
FIXED IND 270UH 65MA 19 OHM TH datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 4UF 5% 60V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 1MM STR T/H datasheet.pdf
SLIDE LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.2UF RADIAL datasheet.pdf