Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ223Y
ERJ-XGNJ223Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ223Y
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ223Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ223Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ223Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ223Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ223Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ223Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ223Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ223Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ223Y
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2.5A CHIPFET datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 6.5A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf