Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ272Y
ERJ-XGNJ272Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ272Y
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ272Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ272Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ272Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ272Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ272Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ272Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ272Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ272Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ272Y
TVS DIODE 70.1VWM 118.65VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
KIT SAMPLE FOR GEN PURP MMIC LNA datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 5A DDPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
WASHER NON-TURN SS datasheet.pdf
SERVICE SOCKET datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A datasheet.pdf