Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ360Y
ERJ-XGNJ360Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ360Y
Brief Description
RES SMD 36 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ360Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ360Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ360Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ360Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ360Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ360Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ360Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ360Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ360Y
RES ARRAY 8 RES 300 OHM 1506 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 29POS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 110MA 9.7 OHM TH datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 266MHZ 28TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf