Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ430Y
ERJ-XGNJ430Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ430Y
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ430Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ430Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ430Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ430Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ430Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ430Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ430Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ430Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ430Y
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.1A 8MSOP datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC2.9KHZ FAST PULSE datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
IC SYSTEM LSI RECORDER 144VQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO-214AC datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf