Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ432Y
ERJ-XGNJ432Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ432Y
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ432Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ432Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ432Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ432Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ432Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ432Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ432Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ432Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ432Y
RES 560 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 25mA Backlight, Camera Flash 16-UQFN-EP (3x3) datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf