Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ514Y
ERJ-XGNJ514Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ514Y
Brief Description
RES SMD 510K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ514Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ514Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ514Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ514Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ514Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ514Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ514Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ514Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ514Y
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
OSC XO 172.64MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
LED XTE 455NM ROY BLUE 475MW SMD datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
680UF 16V 10X12,5 datasheet.pdf