Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ821Y
ERJ-XGNJ821Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ821Y
Brief Description
RES SMD 820 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ821Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ821Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ821Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ821Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ821Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)