Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ824Y
ERJ-XGNJ824Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ824Y
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ824Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ824Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ824Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ824Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ824Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ824Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ824Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ824Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ824Y
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT PAR 48TQFP datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A TP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M BLUE 15' datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 40W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT CP datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
AC/DC EARTH-LKGE RELAY datasheet.pdf
10000UF 25V 30X40MM 105C 5000H datasheet.pdf