Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ824Y
ERJ-XGNJ824Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ824Y
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ824Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ824Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ824Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ824Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ824Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ824Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ824Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ824Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ824Y
FIXED IND 6.8MH 110MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
IC SCR 600V 50A TOP-3 datasheet.pdf
IC LASR DRVR 2.5GBPS 5.5V 20TQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W SMBG datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf