Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF1212
ERO-S2PHF1212 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF1212
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF1212.pdf
Availability of ERO-S2PHF1212
QUANTITY
ERO-S2PHF1212 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF1212
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF1212
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF1212
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF1212 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF1212 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF1212
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CONN SMC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf