Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF1621
ERO-S2PHF1621 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF1621
Brief Description
RES 1.62K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF1621.pdf
Availability of ERO-S2PHF1621
QUANTITY
ERO-S2PHF1621 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF1621
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF1621
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF1621
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF1621 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF1621 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF1621
HEATSHRNK NEOPRENE 1/4" 300' BLK datasheet.pdf
CONN HEADR 132PS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCO 2650-2700MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG LDO 7V 0.5A 8HTSOP datasheet.pdf
SATA PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf