Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF18R2
ERO-S2PHF18R2 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF18R2
Brief Description
RES 18.2 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF18R2.pdf
Availability of ERO-S2PHF18R2
QUANTITY
ERO-S2PHF18R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF18R2
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF18R2
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)18.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF18R2
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF18R2 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF18R2 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF18R2
JUMPER-H1503TR/A2015W/X 6" datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.10V SC70-4 datasheet.pdf
PANEL CHASSIS 8.2X6X0.5" UNPTD datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR STR 5ROW datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 200POS SMD GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 8A datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf