Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF1911
ERO-S2PHF1911 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF1911
Brief Description
RES 1.91K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF1911.pdf
Availability of ERO-S2PHF1911
QUANTITY
ERO-S2PHF1911 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF1911
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF1911
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF1911
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF1911 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF1911 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF1911
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2CH 16-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN HEADER R/A KK 3POS 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
26+26 DIL SMT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf