Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF1912
ERO-S2PHF1912 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF1912
Brief Description
RES 19.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF1912.pdf
Availability of ERO-S2PHF1912
QUANTITY
ERO-S2PHF1912 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF1912
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF1912
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF1912
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF1912 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF1912 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF1912
RES 316 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOD CORD STANDARD 6-6 WHITE 14' datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 920 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf