Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2102
ERO-S2PHF2102 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF2102
Brief Description
RES 21K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF2102.pdf
Availability of ERO-S2PHF2102
QUANTITY
ERO-S2PHF2102 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF2102
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF2102
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF2102
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF2102 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF2102 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF2102
IC DUART 32BYTES 48LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 10MM 5POS IP67 W/PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P-12POS ENCLOSED datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 800V Y2-DCB datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 52MM datasheet.pdf
BOE-BOT ELEC COMPONENT KIT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf