Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2402
ERO-S2PHF2402 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF2402
Brief Description
RES 24K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF2402.pdf
Availability of ERO-S2PHF2402
QUANTITY
ERO-S2PHF2402 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF2402
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF2402
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF2402
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF2402 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF2402 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF2402
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V JB 1210 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN 45D datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf