Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2492
ERO-S2PHF2492 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF2492
Brief Description
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF2492.pdf
Availability of ERO-S2PHF2492
QUANTITY
ERO-S2PHF2492 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF2492
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF2492
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF2492
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF2492 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF2492 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF2492
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 10M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
BLZP 5.08/05/180LH SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.6A 110 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GATE DRVR 8SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf