Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2613
ERO-S2PHF2613 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF2613
Brief Description
RES 261K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF2613.pdf
Availability of ERO-S2PHF2613
QUANTITY
ERO-S2PHF2613 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF2613
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF2613
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF2613
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF2613 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF2613 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF2613
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES 360K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 20TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 50POS HL LOW P datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 900MA 80 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1812 datasheet.pdf