Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2670
ERO-S2PHF2670 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF2670
Brief Description
RES 267 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF2670.pdf
Availability of ERO-S2PHF2670
QUANTITY
ERO-S2PHF2670 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF2670
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF2670
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF2670
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF2670 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF2670 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF2670
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.07A 190 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TRANSDUCER 4-20MA 2500PSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.9PF 25V 0603 datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
5+5 WAY M HORIZ SMT W/JS datasheet.pdf
RES 320 OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf