Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2672
ERO-S2PHF2672 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF2672
Brief Description
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF2672.pdf
Availability of ERO-S2PHF2672
QUANTITY
ERO-S2PHF2672 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF2672
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF2672
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF2672
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF2672 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF2672 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF2672
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4-UCSP datasheet.pdf
PLUG 20POS SINGLE ROW RIGHT ANGL datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 550MHZ 165FBGA datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 15.73"L X 13.85"W datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf