Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2R70
ERO-S2PHF2R70 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF2R70
Brief Description
RES 2.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF2R70.pdf
Availability of ERO-S2PHF2R70
QUANTITY
ERO-S2PHF2R70 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF2R70
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF2R70
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF2R70
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF2R70 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF2R70 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF2R70
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 5V datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 14MM 5.39" datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 667MHZ 561TEPBGA1 datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
H48-6C SHEET 150X150X5MM W/ADH datasheet.pdf
TRANS GAN 80V 31A BUMPED DIE datasheet.pdf