Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF3161
ERO-S2PHF3161 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF3161
Brief Description
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF3161.pdf
Availability of ERO-S2PHF3161
QUANTITY
ERO-S2PHF3161 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF3161
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF3161
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF3161
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF3161 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF3161 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF3161
FIXED IND 22UH 2.6A 42 MOHM TH datasheet.pdf
SHT MTL SCRW FLAT PHIL #4 100/PK datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC QUAD LV COMPARATOR 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
RES 10K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf