Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF32R4
ERO-S2PHF32R4 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF32R4
Brief Description
RES 32.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF32R4.pdf
Availability of ERO-S2PHF32R4
QUANTITY
ERO-S2PHF32R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF32R4
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF32R4
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF32R4
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF32R4 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF32R4 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF32R4
Crystal 20.4800MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
LED YELLOW-GRN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
POWER CABLE 50M datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT 4X2SON datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 M40 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf