Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF3481
ERO-S2PHF3481 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF3481
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF3481.pdf
Availability of ERO-S2PHF3481
QUANTITY
ERO-S2PHF3481 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF3481
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF3481
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF3481
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF3481 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF3481 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF3481
CONN PLUG HOUSING 10POS 2.5MM datasheet.pdf
RES 75 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FILTR BLDNGBLK R-R DUAL16SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
LOOP WHITE 4" X 50YD X 0.12" datasheet.pdf
RES 480 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf