Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF3481
ERO-S2PHF3481 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF3481
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF3481.pdf
Availability of ERO-S2PHF3481
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERO-S2PHF3481 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF3481
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF3481
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERD, ERO Series 01/Jun/2009
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesERO
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF3481
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF3481 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF3481 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF3481
OSC XO 6.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.75KB OTP 44QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DGTL SIGNL PROCESSOR 144-LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 9V OUT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW VMT3 datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/06/180F 1.5 BK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf