Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF4641
ERO-S2PHF4641 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF4641
Brief Description
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF4641.pdf
Availability of ERO-S2PHF4641
QUANTITY
ERO-S2PHF4641 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF4641
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF4641
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF4641
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF4641 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF4641 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF4641
CIR BRKR THRM 13A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
MULTIPLEXER HF 4PORT datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 0.7A PPAK datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 3POS TIN datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MMIC AMP VCO HBT GAAS 24-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 275MA 1.95 OHM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 700MA 250VAC 65VDC datasheet.pdf