Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF4R53
ERO-S2PHF4R53 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF4R53
Brief Description
RES 4.53 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF4R53.pdf
Availability of ERO-S2PHF4R53
QUANTITY
ERO-S2PHF4R53 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF4R53
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF4R53
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.53
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF4R53
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF4R53 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF4R53 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF4R53
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1MHZ TO3-8 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 37POS datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A datasheet.pdf
TV 5C 5#20 SKT RECP datasheet.pdf
TV 11C 11#16 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
DSUB 37 F SOD D FLOA G30 ZIN datasheet.pdf
8200UF 50V 30X45 datasheet.pdf