Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF54R9
ERO-S2PHF54R9 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF54R9
Brief Description
RES 54.9 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF54R9.pdf
Availability of ERO-S2PHF54R9
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERO-S2PHF54R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF54R9
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF54R9
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF54R9
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF54R9 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF54R9 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF54R9
IC MOSFET DVR 1.2A DUAL HS 8DIP datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC ENERY METER 3PH 128K 100-LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
YB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf