Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF5760
ERO-S2PHF5760 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF5760
Brief Description
RES 576 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF5760.pdf
Availability of ERO-S2PHF5760
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERO-S2PHF5760 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF5760
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF5760
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF5760
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF5760 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF5760 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF5760
CAP CER 180PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 115MA 330 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 98POS DR LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf