Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF6491
ERO-S2PHF6491 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF6491
Brief Description
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF6491.pdf
Availability of ERO-S2PHF6491
QUANTITY
ERO-S2PHF6491 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF6491
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF6491
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF6491
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF6491 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF6491 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF6491
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PWR CONN HDR RA THOLE GOLD 5POS datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES 6.3407 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf