Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF6493
ERO-S2PHF6493 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF6493
Brief Description
RES 649K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF6493.pdf
Availability of ERO-S2PHF6493
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERO-S2PHF6493 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF6493
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF6493
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF6493
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF6493 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF6493 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF6493
LED 5MM VERT LOW CUR RED PC MNT datasheet.pdf
TOOL CUTTING PLASTIC FIBER SINGL datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
IC FPGA 402 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
330UF 50V 10X16 datasheet.pdf