Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF6R19
ERO-S2PHF6R19 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF6R19
Brief Description
RES 6.19 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF6R19.pdf
Availability of ERO-S2PHF6R19
QUANTITY
ERO-S2PHF6R19 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF6R19
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF6R19
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF6R19
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF6R19 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF6R19 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF6R19
IC REG CTRLR PWM VM 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
SSR ZC 30A 75-250VAC 18-28VDC datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
HOUSING CUT BLADE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf