Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF7153
ERO-S2PHF7153 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF7153
Brief Description
RES 715K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF7153.pdf
Availability of ERO-S2PHF7153
QUANTITY
ERO-S2PHF7153 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF7153
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF7153
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF7153
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF7153 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF7153 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF7153
IC I/O EXPANDER 24B 40DIP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.017DIA GOLD datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 6.99MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf