Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF76R8
ERO-S2PHF76R8 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF76R8
Brief Description
RES 76.8 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF76R8.pdf
Availability of ERO-S2PHF76R8
QUANTITY
ERO-S2PHF76R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF76R8
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF76R8
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF76R8
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF76R8 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF76R8 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF76R8
CAP CER 9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH HS 28-PLCC datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8VSON datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
QUICK MOUNT, 2 POLE datasheet.pdf
OSC XO 400.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf