Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF8660
ERO-S2PHF8660 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF8660
Brief Description
RES 866 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF8660.pdf
Availability of ERO-S2PHF8660
QUANTITY
ERO-S2PHF8660 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF8660
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF8660
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF8660
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF8660 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF8660 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF8660
KEYPAD W/KEYCAPS 4 KEY BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONN MINI COAX PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A MFLAT datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 3A 30 MOHM TH datasheet.pdf
SENSOR PNP 1000MM 12-24VDC datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT datasheet.pdf
OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf