Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF8R66
ERO-S2PHF8R66 picture photo
Mfg. Part Number
ERO-S2PHF8R66
Brief Description
RES 8.66 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
ERO-S2PHF8R66.pdf
Availability of ERO-S2PHF8R66
QUANTITY
ERO-S2PHF8R66 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERO-S2PHF8R66
Internal Part NumberEIS-ERO-S2PHF8R66
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)8.66
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERO-S2PHF8R66
Related LinksERO-S2, ERO-S2PHF8R66 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERO-S2PHF8R66 Details Description
Related parts for ERO-S2PHF8R66
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 27 POS .177 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 6WSON datasheet.pdf
JUMPER 12 CIRCUITS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
DYNAMIC D3900 H-HDR ASSY 7/10P Z datasheet.pdf
CAP FILM 0.003UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
MF SR CRIMP TERM F SILVER 8AWG datasheet.pdf